no-img
پارس یونی

طراحی برج تقطیر پالایشگاه آبادان با نرم افزار HYSIS - پارس یونی


پارس یونی
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

طراحی برج تقطیر پالایشگاه آبادان با نرم افزار HYSIS
امتیاز 4.00 ( 4 رای )طراحی برج تقطیر پالایشگاه آبادان با نرم افزار HYSIS">
zip
۱۹ فروردین ۱۳۹۶
۱۴,۰۰۰ تومان
۱۴,۰۰۰ تومان – خرید

طراحی برج تقطیر پالایشگاه آبادان با نرم افزار HYSIS


برج تقطیر برای تفکیک اجزاء سبک و سنگین یک مخلوط، در صنایع شیمیایی و صنعت نفت کاربرد فراوانی دارد و یکی از متداولترین واحدهای عملیاتی بعد از مبدلهای حرارتی میباشد. بهمین جهت برای استفاده بهینه از این واحد لازم است که رفتار دینامیکی قسمت های مختلف آن بدقت مورد بررسی قرار گیرد.

 

متغیرهای عملیاتی نظیر  غلظت. درجه حرارت. فشار و دبی در حالت پایا با زمان تغییر نمی کنند اما زمانی که شرایط پویا شروع می شود تغییرات آنها با زمان آغاز می گردد. این تغییرات را به صورت   و .. نمایش می دهیم که در سراسر برج و روی هر سینی رخ می دهد. در مواردی تغییرات متغیرهای ذکر شده علاوه بر زمان نسبت به مکان هم در روی هر  سینی مورد بررسی قرار میگیرد که این مسئله منجر به ایجاد یک مجموعه معادلات دیفرانسیل پاره ای میشود. البته چنانچه عمل اختلاط در روی هر سینی رخ می دهد. در مواردی تغییرات متغیرهای ذکر شده علاوه بر زمان نسبت به مکان هم در روی هر سینی مورد بررسی قرار میگیرد که این مسئله منجر به ایجاد یک مجموعه معادلات دیفرانسیل پاره ای میشود. البته چنانچه عمل اختلاط در روی هر سینی بخوبی انجام گیرد میتوان از وقوع تغییرات نسبت به مکان صرفنظر کرد. در نهایت با یک مجموعه معادلات دیفرانسیل روبرو هستیم که باید  بطور همزمان حل گردند. این معادلات می تواند در ساده ترین حالت یک برج  شامل خوراک دو جزئی ایده آل تا پیچیده ترین حالت برج با چندین جریان خوراک چند جزئی و محصولات، گرمایش و سرمایش بر روی سینی هاو … را شامل شود.

محاسبات پایا هیچ مورد غیر معمول از  رفتار یک برج را نشان نمی دهد ولی برای پیش  بینی اجرای پویای برج تقطیر ضروری می  باشد. در صورتیکه مدل پویا تمایل  برج به پدیده های غیر  مطلوب را پیش بینی مینماید و با پیش بینی تمهیدات مناسب در  طراحی این تمایل حذف می گردد. در نتیجه بدست آوردن مدلی که بتواند رفتار پویای برج تقطیر را تا حد قابل قبولی بیان نماید می تواندکاربردهای وسیعی داشته باشد از جمله این موارد کاهش هزینه ها همراه با بالا بردن راندمان، طراحی مناسب و بدست آوردن  شرایط کارکرد و راه اندازی بهینه می باشد.

 

 

فهرست

 مقدمه

فصل اول

-برج تقطیر

فصل دوم 

-آ شنایی با نرم افزار HYSYS

فصل سوم

-شرح فرایند برج تقطیر پالایشگاه آبادان

فصل چهارم

-شبیه سازی با نرم افزار HYSYS

-ارائه گزارش برج تقطیر Run شده

 

{jfs 55}

 

 موضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *