no-img
پارس یونی

بیوراکتور غشائی: کاربردها و محدودیت ها در تصفیه پساب صنعتی با مقاومت بالا - پارس یونی


پارس یونی
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
بیوراکتور غشائی: کاربردها و محدودیت ها در تصفیه پساب صنعتی با مقاومت بالا
امتیاز 2.40 ( 5 رای )بیوراکتور غشائی: کاربردها و محدودیت ها در تصفیه پساب صنعتی با مقاومت بالا">
doc
۶ بهمن ۱۳۹۶
۷,۰۰۰ تومان
۷,۰۰۰ تومان – خرید
32صفحه

بیوراکتور غشائی: کاربردها و محدودیت ها در تصفیه پساب صنعتی با مقاومت بالا


مقاله زبان اصلی: Membrane bioreactor: Applications and limitations in treating high strength industrial wastewater

بعلاوه پاورپوینت ارائه

این مقاله کاربرد بیوراکتور غشائی در تصفیه پساب صنعتی با مقاومت بالا توسط آنالیز کردن پارامترهای عملیاتی، محدودیت ها و تقلیل های MBR برای پساب صنعتی را مرور می نماید. دسته بندی پساب صنعتی با مقاومت بالا دشوار است، اما توسط مشخصه های آن می تواند توسط معیارهای زیست تخریب پذیری (BOD5/COD) پیش بینی شود. چندین فاکتور باید در نظر گرفته شوند تا پارامترهای عملیاتی مناسبی مانند زمان بازداری هیدرولیکی (HRT)، زمان بازداری جامد (SRT)، جامد معلق شده حالت مایع مخلوط (MLSS)، خوراک برای میکروارگانیسم (F/M)، فشار تراغشائی (TMP) و شار (J) را بیابیم تا پساب خروجی با کیفیت خوبی را به دست آورده و اثر رسوب دهی را کاهش دهیم. فاکتورهای رسوب توسط غشاء، زیست توده و عملیات MBR باید به طور جدی لحاظ شوند، زیرا آن ها مشکلات اصلی هستند که بر عملکرد MBR و کیفیت پساب خروجی تاثیر می گذارند. روش های ویژه ای وجود دارند تا انسداد غشاء را با توجه به میزان سختی رسوب کاهش دهیم. تقلیل، شامل پاکسازی فیزیکی مانند سبک سازی غشاء، شستشوی برگشتی و ترکیبی از هر دو روش، و پاکسازی شیمیایی که برای رسوب دهی برگشت ناپذیر استفاده شده است می باشد. در چند نمونه، اصلاح MBR برای بهبود عملکرد و دستیابی به پساب خروجی با کیفیت بالا مورد نیاز است.

۱- مقدمه
بیوراکتور غشائی (MBR) یک فناوری جدید در تصفیه آب و پساب نیست، اما توانایی در تصفیه پساب نمی تواند انکار شود. تحقیقات در مورد MBR در حال پیشرفت هستند تا به سمت محدوده ها و ترکیبات مقاوم در پساب، حرکت موثرتر و قوی تری داشته باشند. این سیستم ترکیبی از تصفیه بیولوژیکی و فیلتراسیون است، اما در چند نمونه، مواد شیمیایی معرفی شده اند تا عملکرد آن را بهبود دهند. در بخش صنعتی، عملکرد MBR به طور گسترده از زمان اولیا ۱۹۹۰مطالعه شده است، هنگامی که اولیه نصب و راه اندازی بزرگ MBR در ایالات متحده توسط جنرال موتور در کارخانه آن در مانسفیلد، اُهایو انجام پذیرفت. در سال ۱۹۹۸، اولین سیستم MBR داخلی با مقیاس بزرگ برای تصفیه پساب حاصل از صنایع غذایی در امریکای شمالی نصب و راه اندازی شد.
تحقیقات در زمینه MBR به علت دشواری ها در به دست آوردن غشاء و هزینه های سرمایه اولیه و نگهداری بالا کاهش یافت. در سال ۱۹۹۰، MBR غوطه ور شده در آب به صورت تجاری درآمد و به گونه ای یافت شد که در مقایسه با انواع دیگر MBR، هزینه عملیاتی کمی داشته باشد. در MBR، فرآیندهای بیولوژیکی نسبت به فرآیندهای فیلتراسیون نقش اصلی تری را ایفا می کنند، جایی که ذرات ریز در پساب که قبل از فیلتراسیون تبدیل به محصولات نهایی شده اند، توسط غشاء انجام شده است.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *