no-img
پارس یونی

بررسی خواص فیزیکی ، مکانیکی،حرارتی و خوردگی هیبریدهای پلی اوره - پارس یونی


پارس یونی
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
بررسی خواص فیزیکی ، مکانیکی،حرارتی و خوردگی هیبریدهای پلی اوره
امتیاز 3.50 ( 10 رای )بررسی خواص فیزیکی ، مکانیکی،حرارتی و خوردگی هیبریدهای پلی اوره">
doc
۲۳ شهریور ۱۳۹۶
۲۰,۰۰۰ تومان
۲۰,۰۰۰ تومان – خرید
180صفحه

بررسی خواص فیزیکی ، مکانیکی،حرارتی و خوردگی هیبریدهای پلی اوره


فقط ۳ راه اصلی برای ذخیره انرژی گرمایی است از این انرژی ها می توان به گرمای محسوس و…. و این گونه ذخیره سازی بسیار مورد مطالعه قرار گرفته اند و پیشرفته است . بنابراین مواد تغییر فاز دهنده (PCM) در کاربرد ها فراوانی از جمله سیستم های خنک کننده , مواد عایق حرارتی ,…بکار برده می شوند . به علاوه ذخیره سازی گرمایی جز مورد هایی است که در بخش حرارتی عمومیت چندانی ندارد . در حالی که ذخیره ی حرارت ترموشیمایی دارای پیشرفت های بیشتری است از جمله : ارزانی مواد , مواد غیر سمی , کنتیک سریع واکنش , دانسیته ی بالای انرژی, … . مواد بسیاری در تماس با محلول آبی دوچار تغییر دمایی می شوند از جمله الکل شکر و پلی ال های کریستالی . اگرچه الکل شکر می تواند به عنوان ماده یPCM مورد استفاده قرار و بیشتر نیز به عنوان شیرین کننده مورد استفاده قرار می گیرد .
پلی ال ها دارای گرمای محلول منفی هستند و از این رو خاصیت خنک کنندگی دارند و این خاصیت به اندازه ذره , گرمای محلول و حلالیت محلول بستگی دارد . زیلیتول دارای گرمای محلول ۳۵ ◦C (−۳۶.۵ kcal/kg) و با رطوبت ساپورت می شود و در هنگام حل شدن نوعی از حس تازگی را ایجاد می کند این ماده حالتی مایع دارد و بکار گیری بروی سطوح نیاز به حفاظت دارد که این حفاظ می تواند میکروکپسول باشد .
این دسته از مواد حساس به رطوبت را باید در محفظه ای نیمه نفوذ ناپذیر نگه داری کرد تا کارایی حرارتی آنها بهبود یابد . عوامل تاثیر گذار بروی پارامترهای واکنش از این جمله اند : مورفولوژی , شیمی سطح, مشخصات سطحی .انتخاب نوع خاصی از فرایند با محاسبه ی مشخصه های سطح پوسته ی پلیمری انجام پذیر است . پلی یوریا مورد مناسبی برای کازبزد در این زمینه است . درحین تولید شبکه ی پلی یورتان , واکنش گروه های ایزوسیانات با اآب درحین تشکیل کپسول کراس لینک های پلی یوریا را نیز تشکیل می دهد که به نفوذ مولکول های آب در شبکه ی پلی یوریا بستگی دارد و بر خصوصیات گرمایی تاثیر گذار بروی نفوذ پذیری کپسول تاثیر می گذارد و سرعت آزاد کردن ماده درون کپسول به ضخامت , قطر متوسط و طبیعت دیواره ی کپسول بستگی دارد . جباری و خاک پور همچنین اثبات کردند که روزنه ها و سایز آن ها به مقدار عامل گسترش دهنده ی زنجیر بستگی دارد . ما استفاده از پلیمریزاسیون تراکمی بین سطحی را برای تولید میکرو ذرات از محلول زیلیتول پیش نهاد می کنیم . در این کار اثر پارامترهای امولسیون برای مثال سور فکتنت , نرخ هم خوردن ,را بروی اندازه ی ذرات و قطر متوسط ذرات مورد بررسی قرار گرفته است . و اثر مونومرهای لیپوفیلیک (MDI ) بروی ساختار شیمیایی با استفاده از FTIR,
NMR( در حالت جامد ) ,XPS,DSC( کالریمتری به همراه اسکن دیفرانسیلی ) و (TGA ) مورد مطالعه قرار گرفته است .
پلی یورتان و پلی یورتان- اوره ها، بلاک کوپلیمرهای خطی هستند که شامل سگمنت‌های سخت و منعطف است]۱[. آنها معمولا از یک ساختار با جدایی فازی در ابعاد میکرون برخوردارند که علت آن ناسازگاری بین فازهای نرم و سخت است.] ۲[ مقدار عبور گازها و کارآیی در مقابل عبور گاز ها تحت تاثیر غلظت و همچنین ساختار شیمیایی فازهای نرم و سخت است] ۵- ۳[ . به طور کلی، مقاومت در برابر عبور پذیری غشاهای پلی یورتانی با افزایش وزن مولکولی دی اول پلی اترها زیاد می شود{۵}. تاثیر مقدار فاز سخت روی خواص جدایی گاز نیز مطالعه شده است ] ۶[. جدایی گازها با استفاده از غشاهای پلیمری توجهات زیادی رابه خود جلب کرده است و علت آن صرفه جویی انرژی در این روش در مقاله با سایر روش هاست ] ۹- ۷[ . در میان کاربردهای جدا کردن گازها از هم، بیشترین توجهات معطوف جداکردن CO2 است که علت آن کاربرد و حضور گسترده آن است مثل جدایی CO2/ H2 در خالص سازی گاز طبیعی و همچنین جدا کردن CO2/ O2 است که علت آن کاربرد و حضور گسترده آن است مثل جدایی CO2/H2 در خالص سازی گاز CO2/N2 در به دست آوردن کربن، CO2/ CH4 در خالص سازی گاز طبیعی و همچنین جدا کردن CO2/O2 در بسته بندی غذایی ] ۱۲- ۱۰[ .موضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *