no-img
پارس یونی

گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری مالیاتی اداره امور اقتصاد و دارایی - پارس یونی


پارس یونی
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری مالیاتی اداره امور اقتصاد و دارایی
امتیاز 4.00 ( 2 رای )گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری مالیاتی اداره امور اقتصاد و دارایی">
zip
۱۹ فروردین ۱۳۹۶
۳,۰۰۰ تومان
۳,۰۰۰ تومان – خرید

گزارش کارآموزی بررسی سیستم حسابداری مالیاتی اداره امور اقتصاد و دارایی


توسعه همه جانبه کشور استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل ها ی موجود در آن علاوه بر مدیریت و برنامه ریزی صحیح عملی و کارشناسی نیازمند برخورداری کشور از منابع مالی پایدار است که به اتکاء آنها را به توان هزینه های مالی بخشهای مختلف را تأمین نمود طبیعی است این منابع باید به گونه ای باشند که بر اثر چالش های جهانی و ناملایمات اقتصادی دست خوش تغییرات عمده نگردند .

تجربه جهانی ثابت کرده که بهترین و پایدارترین منابع ، منابعی می باشند که متکی بر مردم و درآمدهای که از منابع دیگر تأمین می شوند که تابع شرایط جهانی هستند و در اکثر اوقات دست خوش تغییرات و تعاملات گوناگون جهانی می شوند . این تغییرات و تحولات در برنامه های توسعه و اقتصاد کشور مستقیماً تأثیر می گذارند و هدف های برنامه کشور در زمان های تعیین شده محقق نمی شوند در این راستا در بیشتر کشورهای توسعه یافته بودجه عمومی کشور بیشتر مبنای مالیاتی دارد و از محل مالیات های وصولی از مردم تأمین می گردد . در چنین کشورهایی بیشتر برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت ، بلند مدت دولت در زمانهای مشخص شده به دلایل وجود منابع مالی پایدار به هدفهای خود دست می یابند در این کشورها مردم به عنوان تأمین کننده بودجه عمومی کشور خود را ناظر بر عملکرد دولت می دانند و دولت ها نیز به دلیل نیاز به مردم خود را موظف می دانند در برابر مردم پاسخگو باشند و بالعکس در کشورهایی که کمتر به این منبع توجه شده و منابع تأمین بودجه عمومی کشور را از محل فروش ذخائر و معادن کشورها قرار داده اند در مرحله اول دیرتر به اهداف و برنامه های خود که در زمان های مشخص است یافته اند .     

امکانات دارائی :

اداره دارائی تا سال ۱۳۶۱ در یک ساختمان اجاری فعالیت داشته ولی در سال ۱۳۶۲ زمینی به مساحت ۲۰۰۰ متر از سازمان توسط رئیس موقت گرفته شد . و در آن ساختمان دارائی ساخته شد . دارائی سابق شامل ۲ قسمت می باشد : 

۱- ذی حساب دارائی 

۲- سر ممیز مالیاتی 

سازمان مالیاتی فعلی متشکل از ۴ رئیس گروه مالیاتی ( سر مفید سابق ) ۸ نفره کار شناس مالیاتی ( ممیزمالیاتی ثابت ) ۸ نفر کاردان مالیاتی ( کمک ممیز ) و حسابداری و ریش امور دارائی و رئیس سازمان مالیاتی و یک نفر راننده و یک نفر منشی می باشد و تمام عملیات انجام شده در این سازمان بصورت دستی می باشد . 

مکان اداره :       

اداره امور مالی در مرکز شهر واقع شده تا بتواند به راحتی و آسودگی بر کار کسبه و بازار و رسیدگی و نظارت نماید . برچسب‌ها :

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *