no-img
پارس یونی

آنالیز عددی و آزمایشگاهی انتقال حرارت همرفتی در اتاق گرمایش خورشیدی کنش پذیر با گلخانه و ذخیره سازی حرارت - پارس یونی


پارس یونی
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
آنالیز عددی و آزمایشگاهی انتقال حرارت همرفتی در اتاق گرمایش خورشیدی کنش پذیر با گلخانه و ذخیره سازی حرارت
امتیاز 4.00 ( 1 رای )آنالیز عددی و آزمایشگاهی انتقال حرارت همرفتی در اتاق گرمایش خورشیدی کنش پذیر با گلخانه و ذخیره سازی حرارت">
doc
۴ بهمن ۱۳۹۶
۴,۰۰۰ تومان
۴,۰۰۰ تومان – خرید
26صفحه

آنالیز عددی و آزمایشگاهی انتقال حرارت همرفتی در اتاق گرمایش خورشیدی کنش پذیر با گلخانه و ذخیره سازی حرارت


در این مقاله، انتقال حرارت و جریان هوا در اتاق گرمایش خورشیدی کنش پذیر با گلخانه و ذخیره سازی حرارت مطالعه گردید. عایق کاری حرارتی محفظه گرمایش خورشیدی، اثر قابل توجهی بر توزیع دما و جریان هوا در محفظه حرارتی این سیستم خورشیدی دارد. انتقال حرارت و جریان هوا در بستر صخره، که به عنوان جذب کننده خورشید و لایه ذخیره استفاده شده است، همچنین مطالعه شد. اگر تخلخل در محدوده معینی نگه داشته شود، افزایش یافتن اندازه صخره موجب افزایش قابلیت ذخیره حرارتی و اثرات حرارت دادن می شود؛ افزایش تخلخل مواد ذخیره حرارتی منجر به افزایش دمای بستر، اما کاهش جرم صخره می گردد. ظرفیت حرارتی ویژه و رسانایی حرارتی اثر قابل توجهی بر دمای میانگین بستر صخره ای دارند. تمامی این فاکتورها در زمان طراحی یک سیستم گرمایش خورشیدی باید در نظر گرفته شوند.
۱. مقدمه
گرمایش خورشیدی کنش پذیر، به طور گسترده ای در آب و هوای سرد استفاده شده است. بسیاری از تکنیک های گرمایش کنش پذیر، مانند دیوار ترومب (دیوار شیشه ای به سمت خورشید در زمستان)، عایق کاری شفاف و غیره، در طراحی ساختمان استفاده شده اند. مطالعات اولیه نشان داد که گرمایش خورشیدی کنش پذیر اتاق با گلخانه و ذخیره سازی حرارت، به خوبی در زمستان کار می کند، که در آن ذخیره انرژی، یک جزء اساسی برای سیستم گرمایش خورشیدی است. تابش خورشیدی، یک منبع انرژی وابسته به زمان و وابسته به ویژگی های محیط است. هنگامی که خورشی در حال تابیدن است، معمولا بیش از آن مقدار انرژی که مورد نیاز است فراهم می باشد. این انرژی اضافی ابتدا ذخیره گردیده و سپس در زمانی که خورشید در حال تابش نیست، استفاده می شود. بستر صخره ای عموما به عنوان یک سیستم ذخیره انرژی حرارتی بر مبنای هوا استفاده شده است. عملکرد ذخیره حرارت در یک بستر صخره ای توسط طراحی های مختلف و پارامترهای عملیاتی مانند اندازه صخره و بستر، شدت جریان جرمی هوا، کسر تخلخل درون بستر صخره ای، و خواص فیزیکی و حرارتی صخره تاثیر پذیرفته است. اگرچه تعدادی از محققان عملکرد و روش های طراحی تجهیزات ذخیره انرژی بستر صخره ای را مطالعه نموده اند، بیشتر طراحی های سیستم ذخیره حرارتی تنها بر سیستم انتقال سیال، مبدل حرارتی، سیستم کنترل، کنترل کننده، شیر، پمپ، منبع انبساط و منبع ذخیره حرارت و غیره تمرکز کرده اند.برچسب‌ها :

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *